AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Akademicy przygotowują się do rozgrywek

Trzy turnieje, tygodniowe zgrupowanie, kilka sparingów, a poza tym treningi na własnych obiektach. Tak będą wyglądały przygotowania AZS Koszalin do nadchodzącego sezonu.

Obecnie zawodnicy ćwiczą w mikrocyklu: poniedziałek, wtorek dwa treningi, środa jeden plus odnowa biologiczna, czwartek, piątek dwa kolejne, sobota jeden plus odnowa. - To głównie trening motoryczny z akcentami siłowymi - uściśla trener Tomasz Herkt. - Trzy razy bieg tlenowy w terenie, zajęcia na siłowni, z gumami i piłkami lekarskimi, a oprócz tego treningi specjalistyczne na hali. Tam pracujemy chociażby nad techniką poruszania się w obronie czy elementami obrony zespołowej. W drugim tygodniu dojdą małe gry 1x1, 2x2 , 3x3, będziemy poszerzać bazę umiejętności gry zespołowej i powoli wchodzić w taktykę.

Pierwsze dwa tygodnie będą stały pod znakiem intensywnych przygotowań motorycznych. Po nich Akademicy coraz więcej czasu spędzać będzie na hali, poświęcając się treningom specjalistycznym. - W międzyczasie planujemy kilka zamkniętych sparingów z drużynami ekstraklasowymi - dodaje Damian Zydel, kierownik drużyny.

W dniach 11-13 września odbędzie się długo oczekiwany turniej w Koszalinie, a zaraz po nim AZS wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Rewala (14-21 września). Następnie wystartuje w Mazovia Cup w Legionowie (23-25 września), a przygotowania zakończy turniejem w Słupsku (30 września - 1 października).

Przez cały okres treningów w Koszalinie, Akademicy mają zapewnioną odnowę biologiczną w hotelu "Verde" w Mścicach.

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.