AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Greg Surmacz: Powalczymy o pierwszą czwórkę

Zdaje sobie sprawę, ze ten sezon może być jego ostatnim w ekstraklasie, dlatego zamierza wykorzystać szansę i pokazać na co go stać - Trener Herkt jest trenerem, który wie jak wydobyć ze mnie to, co najlepsze - uważa. Zapraszamy do lektury wywiadu z Gregiem Surmaczem, który po roku przerwy znów zagra w barwach AZS.

- Jak wspominasz sezon w Poznaniu
- To był bardzo fajny czas. Fajne miasto, świetni koledzy. I tylko trochę żałuję, że odpadliśmy w pierwszej rundzie play-off, bo w piątym meczu w Zgorzelcu mogliśmy wygrać. Nie wyszliśmy jednak odpowiednio skoncentrowani. Tak już bywa.

- Po roku przerwy zdecydowałeś się jednak na powrót do Koszalina. Dlaczego?
- Dużo rozmawiałem z prezesem Marcinem Kozakiem i przekonałem się, że w AZS bardzo chcą bym wrócił. Wszyscy wierzą w moje umiejętności i liczą, że odblokuję się właśnie w Koszalinie. Trener Herkt jest trenerem, który wie jak wydobyć ze mnie to, co najlepsze. Poza tym znam Koszalin, kibiców, halę i po prostu dobrze się tu czuję. Dlatego, po konsultacji z rodziną, zdecydowałem się na powrót.

- Wspomniałeś, że jeszcze nie pokazałeś pełni umiejętności. Wiesz z czego to może wynikać?
- Jakby było tak łatwo znaleźć przyczynę, to już dawno grałbym na tym poziomie, na którym powinienem grać. Dlatego staram się o tym nie myśleć, oczyścić umysł. Nie martwić się i nie rozpamiętywać poprzednich sezonów, tylko pracować i iść do przodu.

- Wielu kibiców i dziennikarzy wróży, że może to być Twój ostatni sezon w Ekstraklasie, jeśli nie pokażesz na co Cię stać. Mobilizują Cię takie opinie czy raczej paraliżują?
- Każdy ma prawo mieć swoją opinię i zdaję sobie sprawę, że zawsze będą pojawiały się różne komentarze na temat mojej gry. Pozytywne i negatywne. Dlatego staram się nimi nie przejmować, ale traktuję je jak motywację. Kiedy zdarzają mi się gorsze chwile, to wtedy przypominam sobie te wszystkie słowa krytyki i ze zdwojoną siłą wracam do pracy.

- W AZS będziesz miał dużą konkurencję do miejsca w składzie. Nie boisz się jej?
- Nie za bardzo. Konkurencja musi być. Gdybym przyjechał i miał zagwarantowane 40 minut w każdym meczu, to mogłoby zabraknąć motywacji zarówno mi, jak i moim rywalom do składu. Nie angażowalibyśmy się tak bardzo w treningi i przestalibyśmy się rozwijać. Silna konkurencja dopinguje mnie do jeszcze większej pracy, by pokazać trenerowi, że to ja powinienem te minuty dostawać, a nie inni zawodnicy.

- Część kolegów znałeś już wcześniej, część dopiero poznajesz. Co możecie razem osiągnąć?
- Zapowiada się fajna drużyna. Już teraz wszyscy są zgrani, pomagają sobie i współpracują na boisku i poza nim. Tak powinno być, a jak dołączą George i Igor, to będzie jeszcze lepiej. Dlatego myślę, ze możemy osiągnąć wszystko. Nie chciałbym zapeszać i składać zbyt wczesnych deklaracji, ale liczę, że powalczymy o pierwszą czwórkę.

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.