AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Blog George'a Reese'a

Zapraszamy do przeczytania najnowszej notki na blogu George'a Reese'a. Amerykanin wspomina w niej o szerokim składzie Akademików i o dwóch ostatnich meczach AZS.

Co słychać ?!

Dla tych, którzy mnie nie znają - nazywam się George Reese (201 cm, agencja: Alti Sport, uczelnia: Ohio State). Jestem ze wschodniej części Columbus, która leży w stanie Ohio. Miałem zaszczyt grać w Ohio State z 2000 roku. Tak, przeczytaliście to poprawnie. Jestem graczem profesjonalnym od 2000 roku, więc możecie mnie nazywać doświadczonym weteranem. Grałem w takich miejscach jak: Francja, Niemcy, Filipiny i obecnie Polska.  Aktualnie jestem zawodnikiem AZS Koszalin, w którym występuję już piąty sezon. Miasto Koszalin jest przyjazne dla mnie i mojej rodziny, a kibice są wręcz zwariowani na punkcie koszykówki! Wiem, że zapotrzebowanie na ten blog jest od dawna i mam nadzieję, że dobrze wkomponuje się w resztę opowiadań, jakie możecie czytać tutaj, na eurobasket.com. Możecie także sprawdzić moją stronę internetową - www.georgeLreese.com ,która została zrobiona przez lowgravity.pl . Uwielbiam opowiadać o swoim życiu w Polsce, moim znajomym i rodzinie. Dodatkowo daję także taką możliwość moim fanom, którzy na co dzień mieszkają w Europie.  Na mojej stronie znajdziecie wiele wywiadów, filmików, a także informacji o tym co robią moi znajomi z rodzinnego miasta, którzy także udzielają się na eurobasket.com . Pozdrowienia dla mojego kolegi z "drużyny Lowgravity" Torey'a Thomas'a, który w ostatnim sezonie podtrzymywał tradycję blogowania w polskiej lidze.

W polskiej lidze (PLK), moja drużyna - AZS Koszalin narobi sporo zamieszania w tym sezonie. W klubie zaszło sporo zmian na wyższych szczeblach, nowy prezes, nowy trener (Tomasz Herkt),nowa hala, która będzie gotowa na koniec sezonu, wszystko po to, żebyśmy lepiej spisali się w Play-Offach! Muszę przyznać, że odkąd tutaj jestem, to zawsze awansowaliśmy do fazy Play-Off, a w tym sezonie naszym celem jest wpisanie się na stałę w historię AZS. Naszymi graczami zza granicy są: Marshall Strickland, J.J. Montgomery, Marko Lekić i ja. Mamy także wsparcie od doświadczonych Polaków: Igor Milicić i Rafał Bigus. I nasi młodzicy, jak lubię ich nazywać: Greg Surmacz, Kamil Łączyński, Marcin Dutkiewicz, Mateusz Bartosz, Mateusz Bieg, Mateusz Jarmakowicz i wreszcie Robert Gibaszek, który dopełnia nasz zespół.

Sezon już trwa i zaczęło się całkiem nieźle. Wygraliśmy z Polpharmą Starogard Gdański (87:68) i obroniliśmy tym samym nasz atut grania u siebie. Jako drużyna zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie, a nasz atak jeszcze się nie zazębił. Oczywiście z wyjątkiem J.J. Montgomery'ego (śmiech)!  J.J. bardzo ciężko zapracował na te 37 punktów. Montgomery powrócił do polskiej ligi, a w meczu z Polpharmą nie rzucał dużo, tylko dominował pod koszami. Dzięki temu występowi, nadano mu tytuł Eurobasket MVP pierwszej kolejki, co było oczywiste. W kolejnym meczu niestety przegraliśmy na wyjeździe z jednym z naszych największych rywali - Kotwicą Kołobrzeg (64:65). Kotwica grała bardzo dobrze w pierwszej połowie, trafiając dosłownie każdy rzut. My jednak nie poddaliśmy się i mieliśmy szansę wygrać to spotkanie równo z końcową syreną - niestety, nie udało się. Jessie Sapp zagrał bardzo skutecznie w końcówce, a najwięcej punktów dla Kotwicy rzucił Oded Brandwein (12).

Możecie mnie sprawdzać na stronie twitter.com/g_reese i na George Reese Fan Page na facebook'u.

Bądźcie spokojni, mam więcej do powiedzenia!

Oryginalną wersję znajdziecie tutaj -LINK

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.