AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

To będzie inny Basket

W zeszłym sezonie poznaniacy byli znacznie silniejszą drużyną, nie znaczy to jednak, że teraz ich zlekceważymy – zapewnia Tomasz Herkt przed dzisiejszym meczem z PBG Basket Poznań.

Większość ekspertów stawia naszego dzisiejszego rywala w roli chłopców do bicia, dlatego zawodnicy z Poznania z pewnością będą chcieli pokazać, że stać ich na więcej. Tym bardziej, że w tym sezonie jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa, a wbrew pozorom mają kim grać. Równą formę prezentuje Damian Kulig, a w pierwszych dwóch meczach na zmianę wspierali go: Aleksander Lichodzijewski, Djordje Micić i Żarko Comagić.- Bolączką tego zespołu jest jednak krótka ławka i to będziemy chcieli wykorzystać – wskazuje szkoleniowiec Akademików.

Dodatkową motywacją dla koszalinian może być fakt, że to właśnie przegrana w Poznaniu w ostatnim meczu poprzedniego sezonu zasadniczego skazała ich na starcie z Asseco Prokomem Gdynia w I rundzie play off. Trener Herkt nie przywiązuje jednak do tego dużej wagi. - Ja nie mam żadnych "smaczków" przed jakimkolwiek meczem. Chcę po prostu walczyć o zwycięstwo i porachunki z przeszłości nie mają żadnego wpływu na moje nastawienie. Tym bardziej, że PBG to już zupełnie inna drużyna, więc trudno mówić o jakimkolwiek rewanżu – przekonuje.

Motywacją jednak z pewnością będzie chęć wynagrodzenia kibicom porażki po dramatycznym meczu w Kołobrzegu. Receptą będzie ograniczenie strat i poprawa gry w ataku. - Z naszej defensywy możemy być zadowoleni - z Polpharmą straciliśmy 68 punktów, natomiast z Kotwicą już 65 pkt. W drugim spotkaniu zabrakło tylko skuteczniejszej gry w ataku – tłumaczy Tomasz Herkt, który szczególną uwagę będzie zwracał dziś na grę Marshalla Stricklanda i Marko Lekicia. - Nie może być tak, że dobrze opłacani zawodnicy zza granicy, którzy mają ciągnąć zespół, są tylko tłem dla graczy z polskim paszportem. Obu pokazaliśmy na razie żółtą kartkę – kończy trener.

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.