AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Złe miłego początki (wideo, foto)

O pierwszej połowie meczu z PBG Basket Poznań Akademicy chcieliby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Druga natomiast w ich wykonaniu może stanowić wzorzec, jak ambicją i determinacją można wyjść z najgorszych opałów. W efekcie AZS ostatecznie pokonał gości 91:88.

Starym dziennikarskim zwyczajem o pierwszych dwóch kwartach można napisać tylko tyle, że się odbyły. Za komentarz wystarczy fakt, że w trzeciej dziesięciominutówce koszalinianie zdobyli więcej punktów niż w dwóch poprzednich. – W przerwie granat do szatni wrzucił prezes Szumski (Krzysztof, wiceprezes AZS Koszalin - red.) – żartobliwie tłumaczył metamorfozę swoich zawodników na konferencji pomeczowej Tomasz Herkt.

Niezależnie skąd ta motywacja pochodziła – podziałała. Po przerwie Akademicy rozpoczęli ambitną pogoń za gośćmi, agresywnie broniąc na całym boisku i raz po raz doprowadzając ich do błędów. Dzięki temu jeszcze w trzeciej kwarcie (którą zaczęli od stanu 15:0) odrobili niemal całą 19-punktową przewagę. Duża w tym zasługa całej drużyny, a przede wszystkim Igora Milicicia, grającego równo przez cały mecz George’a Reese’a oraz Kamila Łączyńskiego. Dwóch ostatnich zgodnie chwalili ich po spotkaniu obaj trenerze, a Milija Bogicević wręcz wskazywał, że to oni uniemożliwili jego drużynie dowiezienie zwycięstwa do końca.

Jednak poznaniacy z pewnością zasługują na ciepłe słowa. Mimo że roztrwonili dużą przewagę, nie poddali się i walczyli do końca. Dłuższa ławka, większe doświadczenie i wyższa suma umiejętności drużyny sprawiły jednak, że to ostatecznie Akademicy cieszyli się z tryumfu.  - Pomogło nam też wsparcie z trybun, zachowanie kibiców było niesamowite nawet kiedy wysoko przegrywaliśmy - mówili na konferencji trener Herkt i Kamil Łączyński, dziękując fanom za gorący doping.

Zobacz wideo z meczu.

Zobacz relację z konferencji prasowej.

Kamil Łączyński po meczu.

Zobacz zdjęcia z meczu.

AZS Koszalin – PBG Basket Poznań

91:88

(19:25, 14:27, 34:17, 24:19)

AZS: G. Reese - 17 pkt., 6 zb.; I. Milicić - 15 pkt. (4x3), 7 as.; J.J. Montgomery - 15 pkt., 3 przech.; K. Łączyński - 12 pkt. (3x3), 6 as.; M. Lekić - 12 pkt., 5 zb.; R. Bigus - 9 pkt., 6 zb.; M. Jarmakowicz - 1 pkt.

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.