AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Zatrzymać Rosę

news

Wygrana nad Miastem Szkła Krosno dała Akademikom mnóstwo pozytywnej energii. Do pokonania rozpędzonej Rost Radom potrzebne będzie jednak coś więcej niż boiskowy entuzjazm. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego idą ostatnio jak burza i wydaje się, że zakończą sezon w czołowej ósemce.

Koszalinianie zostali ostatnio mistrzami dogrywek. Po raz trzeci mecz z udziałem Akademików musiał rozstrzygnąć się w dodatkowym czasie gry. W tej sytuacji są także minusy, ponieważ podopieczni trenera Dragana Nikolicia dali dogonić się swoim rywalom, którzy desperacko próbowali rozstrzygnąć losy spotkań na swoją korzyść. Na szczęście jednak, ani King Szczecin, ani BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i Miasto Szkła Krosno nie mieli nic do powiedzenia w dogrywkach. Biało - niebieskim nie brakuje woli walki i determinacji, co nieraz udowodnili. W ostatnim meczu 23. kolejki, koszalinianie zaliczyli kilka słabszych momentów - jak chociażby w czwartej kwarcie, gdy tracili do rywali aż dziewięć „oczek”. Wyciągnięcie wniosków z tego meczu będzie z pewnością kluczowe w rywalizacji z następnym rywalem Akademików - Rosą Radom.

- Nasz następny rywal diametralnie zmienił swoje oblicze. Podopieczni trenera Kamińskiego są ewidentnie w gazie i grają jak jedna z najlepszych drużyn w Energa Basket Lidze - mówił trener AZS, Dragan Nikolić. Ciężko się nie zgodzić ze szkoleniowcem Akademików. Radominie zostali skreśleni przez wielu ekspertów. Uznano, że tym razem Rosa nie zagra w fazie play-off. Na domiar złego, podopieczni trenera Kamińskiego mieli niezwykle ciężki terminarz. Mimo wszystkich przeciwności, następny rywal Akademików pokonał w ostatnim czasie takie drużyny jak: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń oraz MKS Dąbrowę Górniczą. To tylko świadczy o tym, że Rosa weszła na właściwe tory i pomimo słabszego początku rozgrywek będzie zagrażać najwyżej rozstawionym ekipom w lidze.

Wydaje się, że zmiany w składzie Rosy, które były przyjmowane dosyć sceptycznie, wyszły radomianom na dobre. Michael Fraser oraz A.J. English dobrze wpasowali się w nowy zespół i stanowią o sile drużyny trenera Kamińskiego. Liderami pozostali także Patrik Auda (14 pkt i 5 zbiórek) i Michał  Sokołowski (13 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty). Warto wspomnieć, że mecz Akademików z Rosą był pierwszym zwycięstwem wyjazdowym AZS oraz trenera Dragana Nikolicia 92:75.

 

Udostępnij

Social Media

Zajmujemy 3 miejsce 🏆 w IX Memoriale im. Romana Wysockiego pokonując Energa Kotwicę Kołobrzeg 101:77 👍
MVP meczu został Marko Tejić, zdobywca 20 pkt. 👏
#plkpl #AZSKosz #Koszalin

23 września, 2018

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic Agrobud Sp. z o.o. Bałtycki Bank Spółdzielczy Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Cafe Mondo Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie Van Pur S.A. DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka