AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Delano Spencer na testach w AZS Koszalin

news

Do zespołu Akademików dołączy kolejny zawodnik, będzie nim 24-letni rzucający obrońca, Delano Spencer (190cm, 90 kg).

Amerykanin przez ostatnie 2 lata reprezentował barwy Tennessee State University (TSU Tigers), występując w 30 meczach, z czego w 28 w pierwszej piątce, będąc tym samym czołową postacią drużyny. W barwach "tygrysów", Spencer notował średnio 15.5 punktu i 3 zbiórki na mecz, przy skuteczności 44% za dwa punkty, 42% za trzy punkty i 83% z linii rzutów osobistych.

Specjalnością 24-latka z Atlanty, są przede wszystkim rzuty z dystansu, dzięki czemu nawiązał do historycznych rekordów swojej uczelni. Spencer notując w ostatnim sezonie 85 celnych rzutów za trzy punkty, niemalże dogonił rekordzistę uniwersytetu, LaDoriousa Weavera (91 celnych trafień z sezonu 2006/07), a także powtórzył osiągnięcia z sezonów 2009/10 i 10/11, kiedy to Jacquan Nobles przez dwa sezony z rzędu był najlepszym strzelcem drużyny.

Amerykanin spodziewany jest w Koszalinie w dniu jutrzejszym, gdzie przejdzie obowiązkowe badania medyczne. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku w badaniach, Spencer pozostanie w naszej drużynie na okres 2-tygodniowych testów. Rzucający obrońca swoje umiejętności pokaże już w nadchodzący weekend, podczas I Memoriału im. Jerzego Olejniczaka, na który drodzy kibice serdecznie was zapraszamy.

Udostępnij

Social Media

"Przy naszej wspaniałej publiczności możemy pokusić się o niespodziankę" powiedział na konferencji przed meczem z @argedbmslamstal @imjacekjarecki 💪 ⚪🔵
Gramy w poniedzialek o 18:30, a bilety do nabycia na www.hala.koszalin.pl i w kasach HWS:
22.03 godz. 16:30 – 18:30 i
25.03 godz. 16:30 –20:00 👍
#plkpl #AZSKosz

22 marca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.