AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Derby dla Akademików, AZS melduje się w finale

news

Pomimo faktu, że Kotwica w pierwszej połowie postawiła twarde warunki gospodarzom, to biało-niebiescy zwyciężyli ostatecznie 86:70, tym samym awansując do jutrzejszego finału I Memoriału Jerzego Olejniczaka razem z Treflem Sopot.

Trudne początki

Pomimo różnicy poziomów ligowych dzielących oba zespoły, parkiet pokazał kibicom zgromadzonym w hali zupełnie inny obraz. Ambitnie grający zespół Energa Kotwicy, przez pierwsze 20 minut gry toczył wyrównane boje z teoretycznie silniejszym ekstraklasowym rywalem. Podopieczni młodego trenera z Kołobrzegu Dawida Mieczkowskiego (29 lat), postawili na zespołową grę, dzięki czemu, aż ośmiu z dziesięciu zawodników Kotwicy punktowało w pierwszej połowie. Po stronie naszego zespołu, brylował przede wszystkim Dragoslav Papic, zdobywca 19 - punktów. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę, na tablicy widniał wynik 41:40 dla gospodarzy.

Przebudzenie mocy

Przerwa w grze, zmiana stron i motywacyjna przemowa trenera Dragana Nikolicia sprawiły, iż w drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inny, dużo lepszy zespół Akademików. Zwarte szyki w obronie, szybkie przejścia do ataku i włączenie się do gry ofensywnej większej ilości graczy zadecydowały o tym, że AZS w pewnym stylu wygrał trzecią kwartę (26:8). Po ciosie, jaki biało-niebiescy wyprowadzili w trzeciej odsłonie, zespół z Kołobrzegu już się nie podniósł. Zespołowa gra, a do tego pełna koncentracja w ostatnich dziesięciu minutach spotkania sprawiły, iż to AZS ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa i awansu do finału I Memoriału Jerzego Olejniczaka.

AZS Koszalin - Energa Kotwica Kołobrzeg 86:70 (24:25, 17:15, 26:08, 19:22)

AZS: Papić 22, Tejic 18, Brandon 13, Radulovic 11, Zywert 8, Surmacz, Ratajczak 6, Jakóbczak 2, Czujkowski 0.
Enrga Kotwica: Janiak 14, Wrona, Ryzek, Przyborowski, Zalewski 9, Lasota, Bodych, Grujic 5, Stanios 2, Dobriański 0.

Trefl lepszy od Kinga

Drugim zespołem, który zagra w finale koszalińskiego turnieju będzie Trefl Sopot, który pokonał ekipę Kinga Szczecin 87:78, kontrolując przebieg spotkania przez całe 40 minut. W ekipie z Trójmiasta bardzo dobrze zaprezentowali się przede wszystkim Amerykanie - Baker i Taylor, którzy łącznie zdobyli 47 oczek.

Trefl Sopot - King Szczecin 87:78 (27:18, 22:18, 20:18, 18:24)

Trefl: Baker 30, Taylor 17, Milovanović 12, Leończyk 12, Jeszke 8, Kulka 6, Śmigielski 2, Motylewski 0, Rompa 0, Walda 0.
King: Paliukenas 16, Jogela 12, Kikowski 12, Diduszko 12, Bartosz 11, Sajus 9, Schenk 6, Wilczek 0, Majcherek 0, Harris 0.

 

Udostępnij

Social Media

Wasz głos, Wasz doping jest dla nas niezwykle ważny ‼️ Dlatego Drogi Kibicu, postaw na nas➡️oddaj głos (doping) na ukochaną drużynę 🏀
Bilety na mecz AZS Koszalin - Spójnia Stargard, który odbędzie się 27. października w Hala Widowiskowo - Sportowa Koszalin, do nabycia na stronie www.hala.koszalin.pl #Koszalin #plkpl #wyborysamorządowe #wybory2018 #razemsilniejsi #azskosz

19 października, 2018

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie