AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Derby dla Akademików, AZS melduje się w finale

news

Pomimo faktu, że Kotwica w pierwszej połowie postawiła twarde warunki gospodarzom, to biało-niebiescy zwyciężyli ostatecznie 86:70, tym samym awansując do jutrzejszego finału I Memoriału Jerzego Olejniczaka razem z Treflem Sopot.

Trudne początki

Pomimo różnicy poziomów ligowych dzielących oba zespoły, parkiet pokazał kibicom zgromadzonym w hali zupełnie inny obraz. Ambitnie grający zespół Energa Kotwicy, przez pierwsze 20 minut gry toczył wyrównane boje z teoretycznie silniejszym ekstraklasowym rywalem. Podopieczni młodego trenera z Kołobrzegu Dawida Mieczkowskiego (29 lat), postawili na zespołową grę, dzięki czemu, aż ośmiu z dziesięciu zawodników Kotwicy punktowało w pierwszej połowie. Po stronie naszego zespołu, brylował przede wszystkim Dragoslav Papic, zdobywca 19 - punktów. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę, na tablicy widniał wynik 41:40 dla gospodarzy.

Przebudzenie mocy

Przerwa w grze, zmiana stron i motywacyjna przemowa trenera Dragana Nikolicia sprawiły, iż w drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inny, dużo lepszy zespół Akademików. Zwarte szyki w obronie, szybkie przejścia do ataku i włączenie się do gry ofensywnej większej ilości graczy zadecydowały o tym, że AZS w pewnym stylu wygrał trzecią kwartę (26:8). Po ciosie, jaki biało-niebiescy wyprowadzili w trzeciej odsłonie, zespół z Kołobrzegu już się nie podniósł. Zespołowa gra, a do tego pełna koncentracja w ostatnich dziesięciu minutach spotkania sprawiły, iż to AZS ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa i awansu do finału I Memoriału Jerzego Olejniczaka.

AZS Koszalin - Energa Kotwica Kołobrzeg 86:70 (24:25, 17:15, 26:08, 19:22)

AZS: Papić 22, Tejic 18, Brandon 13, Radulovic 11, Zywert 8, Surmacz, Ratajczak 6, Jakóbczak 2, Czujkowski 0.
Enrga Kotwica: Janiak 14, Wrona, Ryzek, Przyborowski, Zalewski 9, Lasota, Bodych, Grujic 5, Stanios 2, Dobriański 0.

Trefl lepszy od Kinga

Drugim zespołem, który zagra w finale koszalińskiego turnieju będzie Trefl Sopot, który pokonał ekipę Kinga Szczecin 87:78, kontrolując przebieg spotkania przez całe 40 minut. W ekipie z Trójmiasta bardzo dobrze zaprezentowali się przede wszystkim Amerykanie - Baker i Taylor, którzy łącznie zdobyli 47 oczek.

Trefl Sopot - King Szczecin 87:78 (27:18, 22:18, 20:18, 18:24)

Trefl: Baker 30, Taylor 17, Milovanović 12, Leończyk 12, Jeszke 8, Kulka 6, Śmigielski 2, Motylewski 0, Rompa 0, Walda 0.
King: Paliukenas 16, Jogela 12, Kikowski 12, Diduszko 12, Bartosz 11, Sajus 9, Schenk 6, Wilczek 0, Majcherek 0, Harris 0.

 

Udostępnij

Social Media

Ech ... niewiele brakowało 😭 i niedosyt pozostał ... 😟 Przegrywamy w ostatnim naszym wyjeździe z @mks_dg 93:91. Po słabszym początku fenomenalnie wróciliśmy do gry w 3 kwarcie 💪 i pokazaliśmy wielkie 💙 do walki z wyżej notowanym przeciwnikiem. Niestety nasza ostatnia akcja potoczyła się dość niespodziewanie 😳. Szkoda, naprawdę szkoda ... #plkpl #AZSKosz

20 kwietnia, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.