• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Finał jest nasz, AZS zwycięża w I Memoriale Jerzego Olejniczaka!

news

Jeżeli kibice mieli obawy po wczorajszym meczu Akademików co do dzisiejszego rezultatu, to niepotrzebnie. AZS w finale pewnie pokonał Trefl Sopot 80:68.

Kosz za kosz

Początek meczu był mocno niemrawy z obydwu stron. Zarówno Trefl jak i AZS spokojnie budowali swoje akcje, czego wynikiem był niski wynik po 5 minutach spotkania (8:8). Od tego momentu wzrosło tempo rozgrywania akcji i koszalińscy kibice zaczęli oglądać coraz więcej efektownych akcji, zaś pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:18 dla Trefla.

Podkręcamy tempo

Druga kwarta to popis Akademików. Żywsze tempo gry, zwarta obrona, zmniejszenie liczby fauli i mieliśmy tego efekty, w postaci kolejnych punktów zdobytych z kontr. Do skutecznego Dragoslava Papicia (12 punktów), dołączyło trio Radulović-Kucharek-Surmacz (22 punkty), dzięki czemu AZS wyszedł na wysokie prowadzenie. Ostateczny wynik po pierwszej połowie, ustali Grzegorz Surmacz celnym rzutem za trzy punkty w ostatniej sekundzie (46:33).

Zadyszka po przerwie

Tak jak świetnie zakończyliśmy pierwszą połowę, tak fatalnie rozpoczęliśmy trzecią odsłonę meczu. Po kilku akcjach kosz za kosz, Trefl zdecydowanie zwiększył tempo gry i przede wszystkim za sprawą lepszej skuteczności Piotra Śmigielskiego (14 punktów), pokonał biało-niebieskich w tym fragmencie meczu 22:12 (55:53 po 3Q).

Końcówka po profesorsku

O ile po trzeciej kwarcie kibice mogli drżeć o końcowy wynik, tak nasi zawodnicy zrobili wszystko by serca kibiców uspokoić. Po słabej poprzedniej odsłonie przede wszystkim w obronie, AZS w końcowych 10 minutach postawił rywalom ścianę nie do przejścia. Na nic się zdały wyrywkowe punkty zawodników Trefla i kolejne przerwy na żądanie trenera Klozińskiego. AZS pewnie wygrał finałowe starcie 80:68 tym samym zwyciężając w I Memoriale Jerzego Olejniczaka.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 80:68 (18:20, 28:13, 12:22, 22:13)
AZS: Papić 22, Brandon 16, Radulović 15, Surmacz 11, Jakóbczyk 8, Kucharek 6, Tejić 2, Ratajczak, Czujkowski, Zywert 0
Trefl: Śmigielski 14, Taylo 12, Baker 10, Leończyk 10,Milovanović 7, Motylewski 5, Kulka, Jeszke 4, Pułkotycki 2, Walda 0

3 miejsce dla Kinga Szczecin

King Szczecin bez najmniejszych problemów pokonał Energa Kotwicę Kołobrzeg (109:64), tym samym zajmując trzecie miejsce w I Memoriale Jerzego Olejniczaka.

King Szczecin - Energa Kotwica Kołobrzeg 109:64 (29:9, 22:;25, 33:12, 25:18)
King: Jogela 20 (10 zb.), Kikowski 18, Sajus 16, Shenk 15, Paliukenas 13 (9 as.), Wilczek 11, Bartosz 10, Diduszko 4, Majcherek 2
Energa Kotwica: Zalewski 13, Janiak 12, Bodych 9, Przyborowski 8, Stanios 7, Dobriański 5, Ryzek 4, Lasota, Grujić, Wrona 2, Łukawski 0