AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Dragoslav Papić - kiler z Belgradu

news

 Cichy, spokojny i niesamowicie skuteczny. Panie i panowie, przedstawiamy kilera z Belgradu

 Wiek: 31 lat, Wzrost 204 cm, Waga: 100 kg, Miejsce urodzenia: Belgrad. Panie i panowie, Dragoslav Papić

Sukcesy na start

Dragoslav Papić to zawodnik o charakterystyce obecnie niesamowicie pożądanej. Silny dwumetrowy skrzydłowy, z niebagatelnym rzutem z dystansu, mogący w razie potrzeby zaopiekować się środkowym lub niskim skrzydłowym rywali. Te cechy młodego Serba sprawiły, że kluby z Bułgarii, Rumunii czy Cypru, od początku chętnie po tego zawodnika sięgały.

Zanim jednak Papić rozpoczął swoją seniorską karierę, zdecydował się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W USA, w barwach Odessa Junior College, spędził dwa lata, poszerzając wachlarz swoich umiejętności. W 2008 roku, był już gotowy. W wieku 21 lat, po Papicia sięgnął bułgarski Rilski Sportist, rok pózniej rumuńska Steua Bukareszt, a następnie cypryjski zespoł AEL Limassol.

Sukcesy? W 2009 roku (22 lata), Dragoslav został Mistrzem Ligi Bałkańskiej, a także otrzymał wyróżnienienie do grona najlepszych krajowych zawodników Ligi Bałkańskiej i najlepszych zagranicznych zawodników Ligi Bułgarskiej. Po przenosinach na Cypr, skrzydłowy został Wicemistrzem Ligi Cypryjskiej, a także finalistą Pucharu i Superpucharu tamtejszej ligi.

Serbska przygoda


Po solidnym początku zawodowej kariery, w póżniejszym czasie doszło do wielu zawirowań. Po okresie, w którym to Dragoslav nie mógł zawodowo grać w koszykówkę, aby się odbić, przyszedł okres gry w rodzimej II lidze i takich klubach jak KK Vrsac Swisslion, Crnokosa Kosjerić i Koluara Lazarevac.

Ostatnie dwa lata, to powrót do lepszej gry, której owocami była nagroda dla najlepszego skrzydłowego II ligi (2017), a także w barwach Zlatibor Cajetina korona króla strzelców (śr. 18 punktów) i obecność wśród najlepszych skrzydłowych Ligi Serbskiej. -" Okres gry w Klubie Cajtina oceniam bardzo pozytywnie. W samej lidze mielismy fantastyczny sezon, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji końcowej i osiągając dobry wynik w Superlidze. Gdy dodamy do tego fakt, że Cajetina to beniaminek, to ciężko nie być zadowolonym po końcowym wyniku".

Hello Koszalin

Od nowego sezonu ten 31-letni skrzydłowy, grał już będzie w barwach Akademików. Koszalińskiej publiczności dał się poznać z jak najlepszej strony na Memoriale Jerzego Olejniczaka, aplikując Treflowi Sopot 22 punkty i otrzymując nagrodę MVP.

A co przyciągnęło "Drago" do Koszalina? - "Wyzwanie i trener. Wiem, że mam ponad 30 lat na karku, ale kompletnie tego nie czuję. Czuję się bardzo dobrze i jestem gotowy na nowe wyzwanie, jakim jest gra w Polsce. Zresztą właśnie ta okazja gry w AZS sprawiła, że jestem jeszcze bardziej zmotywowany do walki. Co do trenera to cóż, Dragan Nikolić jest trenerem doświadczonym, ale cały czas chce się uczyć, potwierdza to tylko jego wysokie IQ. W Koszalinie zebrał grupę graczy zarówno młodych, jak i doświadczonych i powiem szczerze, aż się chce z nimi odnosić sukcesy".

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.