AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Na Zieloną Górę marsz!

news

Nadszedł ten moment, rozpoczynamy sezon Energa Basket Ligi!

AZS Koszalin rozpoczyna udział w Energa Basket Lidze. Pierwszym rywalem w ligowej podróży Akademików, będzie Stelmet ENEA BC Zielona Góra. Jak wygląda sytuacja u byłego Mistrza Polski?

Upadek Mistrza

Czterokrotny Mistrz Polski w tym triumfator w latach 2015-2017, w ostatnim sezonie także miał chrapkę na przedłużenie zwycięskiej passy na polskich parkietach. Wszystkie te plany pokrzyżował Igor Milicić i jego Anwil Włocławek. Aby zaoszczędzić wam kolejnych słów, po prostu przypomnijmy sobie jak doszło do wyrównania rywalizacja do stanu 2-2:

A następnie, do historycznego pokonania ówczesnego Mistrza Polski:

 

Letni okres zmian

Po takim końcowym wyniku, który nie satysfakcjonował żadnego z zielonogórskich sympatyków basketu (na czele z Prezesem Januszem Jasińskim), w klubie doszło do wielkich zmian. Trenera Andrieja Urlepa, na stanowsku pierwszego szkoleniowca zastapił Igor (przypadek? ;)) Jovovic, zaś z zawodników z sezonu 2017/18, pozostali wyłącznie gracze z ważnymi kontraktami. 

Pozostali: Lukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Filip Matczak, Jarosław Mokros, Adam Hrycaniuk, Boris Savović

Przybyli: Gabe Devoe, Markel Starks, Michał Sokołowski, Żeljko Sakić, Darko Planinić

Stelmet ENEA BC Zielona Góra v. 2018/19

Obwodowi: Koszarek, Matczak, DeVoe, Starks

Skrzydłowi: Zamojski, Sakić, Planinić, Mokros, Sokołowski

Podkoszowi: Planinić, Hrycaniuk, Savović

 

Mocne uderzenie

Nowy sezon, nowy skład, ale cel  w Zielonej Górze pozostaje taki sam, Mistrzostwo Polski i sukces w europejskich pucharach. Pomimo faktu, iż Akademicy rozegrają dopiero pierwsze spotkanie w tym sezonie, były Mistrz Polski zagra już po raz trzeci.

Na start Energa Basket Ligi, pomimo wyrównanego stanu meczu przez trzy kwarty, podopieczni Igora Jovovicia kontrolowali końcówkę spotkania i ostatecznie pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 87:81. Do zwycięstwa zielonogórzan poprowadziło trio Starks-Sokołowski-Savović. Zawodnicy ci zanotowali odpowiednio 19 punktów + 5 asyst (Starks), 21 punktów (Sokołowski), 20 punktów + 9 zbiórek (Savović), a jeśli matematyka nie kłamie, gracze ci zapewnili  w sumie 60 z 87 punktów całego zespołu.

Początek przygody w Lidze VTB? Także wygrana. Ofiarami Stelmetu padły Tsmoki-Mińsk, w barwach których wystąpił m.in. znany z EBL  DJ Shelton (11 punktów, 7 zbiórek). Stelmet ENEA BC Zielona Góra pokonał rywali i to na wyjeździe 88:71. W tym meczu, aż pięciu zawodników zanotowało 10 i więcej punktów (Savović 18, Sakić 13, DeVoe, Starks, Sokołowski 10), a Łukasz Koszarek dołożył 9 punktów i 6 asyst.

 

My się wilka nie boimy

Na papierze zdecydowanym faworytem tego starcia, może być tylko jedna drużyna - gospodarze. Nie mniej jak zaznacza trener Dragan Nikolic, jedziemy do rywali z podniesionymi głowami - "Stelmet? Razem z Anwilem, Polskim Cukrem i Arką, to czwórka ligowych tytanów z wiadomych powodów. Ale i my mamy swoje atuty, z których mamy zamiar korzystać jak najczęściej. Końcowy wynik? W sporcie wszystko jest możliwe, choć jak wiadomo wszyscy skreślają nas już na starcie. Ale gwarantuję, będziemy się bić o każdą piłkę, taki będzie AZS Koszalin w tym sezonie".

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.