AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Dąbrowski vs Rajkowski czyli starcie tytanów!

news

 Już jutro podczas meczu z Polskim Cukrem Toruń, dojdzie do nietypowego pojedynku. W konkursie rzutów za trzy punkty, zmierzą się dwaj byli zawodnicy AZS Koszalin, Tomasz Dąbrowski i Mirosław Rajkowski.

 Panie i Panowie, to będzie dopiero starcie! W sobotnim meczu Akademików, dojdzie do pojedynku byłych graczy AZS, czyli Tomasza Dąbrowskiego i Mirosława Rajkowskiego!

Czy obu panów trzeba w ogóle przedstawiać?

W lewym narożniku Tomasz Dąbrowski, wieloletni zawodnik AZS Koszalin, z którym to w składzie Akademicy wywalczyli historyczny awans do PLK w 2003 roku. Charakterystyczne cechy - rzucający obrońca, nieustępliwy charakter, fantastyczny defensor, nietypowa fryzura. Do dzisiaj popularny "Dąber" kojarzy się kibicom z naszego miasta jako wzór zawodnika AZS, człowiek który na parkiecie oddawał serce, walczył o każdą piłkę do końca i głowę potrafił włożyć tam, gdzie inni by się tylko bali.

W prawym narożniku  Mirosław Rajkowski, zawodnik AZS w latach 2000-2005, a więc jak łatwo się domyśleć, także współautor awansu do ekstraklasy. Wychowanek Pogoni Ruda Śląska i do tego Reprezentant Polski z osobistym rekordem 49 punktów, zdobytych w Polskiej Lidze. W przeszłości fantastyczny rozgrywający, któremu nie było obce zdobywanie punktów, karcenie rywali i zabijanie marzeń ich kibiców.

Kto będzie lepszy?

Dowiemy się już w sobotę, podczas meczu AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń. Konkurs rzutów za trzy punkty pomiędzy oboma zawodnikami, podzielony został na dwie częście. Pierwsza odbędzie w przerwie pomiędzy 1 a 2 kwartą, a następna w przerwie pomiędzy 3 a 4 odsłoną.

Czy warto to zobaczyć? Zdecydowanie! 

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.