• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Porażka pomimo walki do końca

news

Pomimo ambitnej postawy i walki do samego końca, Akademicy ostatecznie przegrali z Polskim Cukrem Toruń 73:82.

Nerwowa połowa

Mimo faktu, że nasi zawodnicy doskonale znają kosze w w koszalińskiej hali, od początku spotkania było widać, że piłka nie jest przychylna Akademikom. Nerwowe ruchy zagrania i niecelne rzuty z pod samego kosza sprawiły, iż to drużynia z Torunia od połowy pierwszej kwarty nadawała ton. Gdy na koniec pierwszej kwarty, celnym rzutem za dwa punkty aktualny wynik meczu ustalił Rob Lovery (22:19), wydawało się, że szybkie objęcie prowadzenia przez AZS jest bardzo możliwe.

Mało efektowna, ale do bólu efektywna gra Toruniań w drugiej kwarcie sprawiła, że to goście krok po kroku powiększali przewagę i koniec końców zamknęli pierwszą połowę wynikiem 44:34. Po 20 minutach gry, oprócz zdecydowanej przewagi na zbiórce (25:17, 9 w ataku), po stronie gości można wyróżnić trio Lovery-Wiśniewski-Gruszecki ( 23 punkty), zaś po stronie AZS parę Radulović-Papić (15 punktów).

Powroty bez happy endu

Trzecia kwarta to odmieniony obraz Akademików. Zacieśnione szyki obronne i skuteczniejsza gra sprawiły, że AZS kilkukrotnie niwelował przewagę rywali do zaledwie czterech-pięciu punktów. Rywale koszalinian zaczeli popełniać błędy, które mogły doprowadzić nawet do remisu, niestety Akademicy nie wykorzystali tej szansy i po 30 minutach, Torunianie nadal kontrolowali spotkanie (59:51).

Ostatnia część meczu zaczęła się bardzo źle dla gospodarzy, ponieważ dopiero co wprowadzony do gry Aleks Perka, zaaplikował naszej drużynie dwa celne rzuty za trzy punkty. Mimo 14-punktowej przewagi rywali, Akademicy nie poddali się i walcząc do końca, zbliżyli się na odległość dwóch punktów do rywali (72:74). Niestety w samej końcówce to goście kontrolowali spotkanie i ostatecznie pokonali AZS

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń (19:22, 15:22, 17:15, 22:23)

AZS: Papić 20, Brandon 12 (10 zbiórek), Radulovi, Tejić 10, Bochno 8, Kucharek 5, Surmacz 4, Walters 4, Jakóbczyk 0

PCT: Lovery 17, Śnieg 12, Cel, Wiśniewski 10, Gruszecki 8, Mbodj, Karnowski 7, Perka 6, Sulima 5