AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Porażka pomimo walki do końca

news

Pomimo ambitnej postawy i walki do samego końca, Akademicy ostatecznie przegrali z Polskim Cukrem Toruń 73:82.

Nerwowa połowa

Mimo faktu, że nasi zawodnicy doskonale znają kosze w w koszalińskiej hali, od początku spotkania było widać, że piłka nie jest przychylna Akademikom. Nerwowe ruchy zagrania i niecelne rzuty z pod samego kosza sprawiły, iż to drużynia z Torunia od połowy pierwszej kwarty nadawała ton. Gdy na koniec pierwszej kwarty, celnym rzutem za dwa punkty aktualny wynik meczu ustalił Rob Lovery (22:19), wydawało się, że szybkie objęcie prowadzenia przez AZS jest bardzo możliwe.

Mało efektowna, ale do bólu efektywna gra Toruniań w drugiej kwarcie sprawiła, że to goście krok po kroku powiększali przewagę i koniec końców zamknęli pierwszą połowę wynikiem 44:34. Po 20 minutach gry, oprócz zdecydowanej przewagi na zbiórce (25:17, 9 w ataku), po stronie gości można wyróżnić trio Lovery-Wiśniewski-Gruszecki ( 23 punkty), zaś po stronie AZS parę Radulović-Papić (15 punktów).

Powroty bez happy endu

Trzecia kwarta to odmieniony obraz Akademików. Zacieśnione szyki obronne i skuteczniejsza gra sprawiły, że AZS kilkukrotnie niwelował przewagę rywali do zaledwie czterech-pięciu punktów. Rywale koszalinian zaczeli popełniać błędy, które mogły doprowadzić nawet do remisu, niestety Akademicy nie wykorzystali tej szansy i po 30 minutach, Torunianie nadal kontrolowali spotkanie (59:51).

Ostatnia część meczu zaczęła się bardzo źle dla gospodarzy, ponieważ dopiero co wprowadzony do gry Aleks Perka, zaaplikował naszej drużynie dwa celne rzuty za trzy punkty. Mimo 14-punktowej przewagi rywali, Akademicy nie poddali się i walcząc do końca, zbliżyli się na odległość dwóch punktów do rywali (72:74). Niestety w samej końcówce to goście kontrolowali spotkanie i ostatecznie pokonali AZS 

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń (19:22, 15:22, 17:15, 22:23)

AZS: Papić 20, Brandon 12 (10 zbiórek), Radulovi, Tejić 10, Bochno 8, Kucharek 5, Surmacz 4, Walters 4, Jakóbczyk 0

PCT: Lovery 17, Śnieg 12, Cel, Wiśniewski 10, Gruszecki 8, Mbodj, Karnowski 7, Perka 6, Sulima 5

Udostępnij

Social Media

Ech ... niewiele brakowało 😭 i niedosyt pozostał ... 😟 Przegrywamy w ostatnim naszym wyjeździe z @mks_dg 93:91. Po słabszym początku fenomenalnie wróciliśmy do gry w 3 kwarcie 💪 i pokazaliśmy wielkie 💙 do walki z wyżej notowanym przeciwnikiem. Niestety nasza ostatnia akcja potoczyła się dość niespodziewanie 😳. Szkoda, naprawdę szkoda ... #plkpl #AZSKosz

20 kwietnia, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.