AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Fatalna końcówka AZS

news

Pomimo solidnych trzech kwart, Akademicy w końcówce meczu kompletnie stanęli i doznali w Gliwicach zdecydowanej porażki 71:95.

Uderzenie Akademików

Początek spotkania to nerwowa gra w wykonaniu AZS i skuteczne kontry gospodarzy, dzięki czemu GTK rozpoczęło mecz od prowadzenia 6:0. Jeżeli jednak w tym momencie kibice GTK spodziewali się, że ich pupile spokojnie będą kontrolować tempo tego spotkania, to szybko otrzymali zimny prysznic.

Słaby początek zdecydowanie pomógł Akademikom otrzeżwieć, dzięki czemu uległy poprawie nie tylko gra w obronie, ale także zbiórka i uruchomienie szybkiego ataku. Od tego momentu koszalinianie zaliczyli serię 23:8 i wyszli na prowadzenie 23:14. Wynik pierwszej kwarty (17:23), ustalił Szymon Kiwilsza celnym rzutem za trzy punkty.

"Rollercoaster" 

Tak jak AZS szybko wyszedł na solidne prowadzenie, tak szybko stracił je na początku drugiej kwarty. Mało poukładana, ale bardzo szybka i skuteczna gra GTK sprawiły, iż to gliwiczanie po serii punktów wrócili do gry i wyrównali stan meczu (26:26). Od tego momentu trwała walka kosz za kosz, która trwała praktycznie do końca kwarty. W ostatnich dwóch minutach lepiej zachowali się Akademicy, którzy na koniec drugiej odsłony, wypracowali ponownie 6 "oczek" przewagi.

Po drugiej kwarcie po stronie gliwiczan wyrózniał się Demante Dodd (9 punktów), zaś po stronie gości trio Papić-Brandon-Tejić (łącznie 33 punkty).

Fatalna końcówka

W trzeciej kwarcie, Akademicy kontynuowali dobrą passę i po czterech minutach prowadzili różnicą 11 punktów. Niestety od tego momentu koszalinianie kompletnie stanęli i oddali kierownicę rywalom z Gliwic. Dziurawa defensywa, problemy z obroną pod koszem i mało zespołowa gra AZS sprawiła, że gospodarze kompletnie rozbili nasz zespoł w czwartej kwarcie 28:4 i ostatecznie 95:71.

GTK Gliwice - AZS Koszalin 95:71 (17:23, 27:27, 23:17, 28:4)

GTK: Kiwilsza 17, Mack 15, Dodd 15, Piechowicz 12, LaChance 9, Radwański 7, Dawkins 5, Słupiński 5, Kurbas 5, Robak 5

AZS: Papić 19, Brandon 12, Tejić 12, Radulović 10, Surmacz 9, Walters 4, Kucharek 2, Bochno 2, Jakóbczyk 0, Czujkowski 0

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.