AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Nadal bez zwycięstwa

news

Akademicy przegrali ze Spójnią Stargard 68:74 i tym samym nadal pozostają bez ligowego zwycięstwa.

Pierwsza połowa dla gości

Rozpoczęcie meczu i jego pierwsze minuty nikogo specjalnie nie zaskoczyły, ponieważ obie drużyny walczące o swoje pierwsze zwycięstwo w EBL, grały bardzo nerwowo. Pomimo wielu rzutów z obu stron i wysokiego tempa gry, pierwsza kwarta zakończyła się relatywnie niskim wynikiem, 16:13 dla drużyny gości. Po stronie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Marko Tejić (6 punktów), zaś w w drużynie Spójni duet Pamuła-Hickey (12 punktów).

Przerwa pomiędzy kwartami nie zmieniła obrazu meczu i ton w grze nadal nadawała Spójnia. Indywidualne akcje Akademików i ich złe decyzje w ataku sprawiły, iż goście raz po raz wychodzili ze skutecznymi kontrami (30:23), w których brylował przede wszystkim Marcin Dymała (11 punktów). Na 1,5 minuty do końca drugiej kwarty, Marko Tejić celnym rzutem wolnym zmniejszył przewagę gości do 4 "oczek", jednak końcówka ponownie należała do zawodników Spójni i celny rzut Anthony'ego Hickey'a ustalił wynik pierwszej połowy na 37:28 dla Stargardzian.

Bez skuteczności ani rusz

Druga połowa to nadal chaotyczna gra po stronie AZS i prosta acz skuteczna koszykówka Spójni, dzięki czemu goście szybko powiększyli prowadzenie w tym spotkaniu (57:44). Anthony Hickey był w trzeciej kwarcie nie do zatrzymania dla podopiecznych Dragana Nikolicia, samemu zdobywając w tej odsłonie 9 punktów i pewnie prowadząc grę gości.

Dwie dobre akcje, przeplatane następnie trzema złymi, tak w skrócie wyglądała gra AZS w drugiej połowie meczu. Tak nierówna i nerwowa gra rodziła straty, faule techniczne i niesportowe a także skuteczność nieprzystającą drużynie grającej w Ekstraklasie. Niestety, gdy w meczu we własnej hali rzuca się na poziomie 40% za 2 punkty, 17% za 3 punkty i 74% z linii rzutów osobistych, nie można myśleć o wygranej na poziomie Energa Basket Ligi. Spójnia wspierana przez liczną grupę kibiców ze Stargardu, w pełni zasłużenie wygrywa w Koszalinie 74:68.

AZS Koszalin - Spójnia Stargard 68:74 (13:16, 15:21, 16:20, 

AZS: Tejić 14, Radulović 12, Surmacz 10, Brandon 9, Kucharek, Jakóbczyk, Papić 7, Zywert 2, Bochno, Czujkowski 0

Spójnia: Hickey 25, Dymała 16, Pabian 14, Pamuła12, Owens, Fraś, Wilczek 2, Wesley 1, Madray 0

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.