AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Na przełamanie do Starogardu

news

Piąta kolejka Energa Basket Ligi to dla Akademików kolejna szansa na przełamanie i pierwsze ligowe zwycięstwo.

Zmiany po kociewsku

Sezon 2018/19 dla Polpharmy Starogard Gdański to okres sporych zmian, nie tylko pośród samych zawodników ale także kadry trenerskiej, gdzie dotychczasowego szkoleniowca Milije Bogicevicia zastąpił Artur Gronek. Dla trenera Gronka jest to duży test weryfikujący jego umiejętności trenerskie po 1,5 sezonu w Stelmecie BC ENEA Zielona Góra, i jak na chwilę obecną test ten zalicza.

Rotacja polska to przede wszystkim gracze młodzi i niedoświadczeni, którzy są prowadzeni przez dwójkę Kacper Młynarski i Daniel Gołębiowski. Pośród graczy zagranicznych także doszło do przewietrzenia stanów, ponieważ w składzie "kociewskich diabłów" pozostał jedynie Thomas Davis. Artur Gronek specjalnie nie kombinował i do jednego Amerykanina, dołożył czterech kolejnych graczy zza oceanu.

3-1 na start

Polpharma podobnie jak rok temu bardzo udanie rozpoczeła swój ligowy sezon. Pierwszym spotkanie było starcie z Miastem Szkła Krosno, wygrane przez Starogardzian 105:77.

Meczowe statystyki --> www.plk.pl/mecz/67784/polpharma-starogard-gdanski---miasto-szkla-krosno.html 

Druga kolejka i kolejne zwycięstwo, tym razem na rozkładzie SKS-u był MKS Dąbrowa Górnicza i szalony mecz zakończony wynikiem 106:103 dla gości.

Meczowe statystyki --> www.plk.pl/mecz/67796/mks-dabrowa-gornicza---polpharma-starogard-gdanski.html

W trzeciej kolejce Polpharma została zatrzymana przez Stelmet BC ENEA Zielona Góra, przegrywając 80:94.

Meczowe statystyki --> www.plk.pl/mecz/67799/polpharma-starogard-gdanski---stelmet-enea-bc-zielona-gora.html.

Jednakże już w następnym starciu powrócili na zwycięski tor i pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 82:85.

Meczowe statystyki --> www.plk.pl/mecz/67813/gtk-gliwice---polpharma-starogard-gdanski.html

Polpharma Starogard Gdański statystycznie (punkty):

PG - Justin Bibbins (USA)   18.0
SG - Tre Bussey (USA)       16.0
SF - Thomas Davis (USA)   11.0
SF - Kacper Młynarski         10.5
SF - Daniel Gołębiowski      10.3
C - Adam Kemp (USA)        10.0
C - Brett Prahl (USA)            8.0
PF - Filip Struski                   5.5
PG - Paweł Dzierżak            3.5
SG - Aleksander Załucki      1.0
SG - Adam Brenk                 0.5

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.