AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Na podbój Wicemistrza z Ostrowa Wielkopolskiego

news

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski będzie kolejnym rywalem koszalińskich Akademików.

Bob Budowniczy z Ostrowa

Gdy Stal Ostrów zdobyła srebrny medal w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki wydawało się, iż ostrowscy działacze postawią na ewolucję zamiast rewolucji. Jednakże największy jak dotąd sukces w historii klubu z Wielkopolski czyli wielki finał i Wicemistrzostwo Polski, był ostatnim momentem w którym to kibice Stali mogli oglądać we własnej hali trio Rajković-Johnson-Carter, a więc klucze do sukcesów Stali w ostatnich dwóch sezonach.

Lekkie zawirowania finansowe jak i te dotyczące miejsca rozgrywania spotkań przez Stal sprawiły, że ostrowska karuzela transferowa ruszyła z lekkim opóźnieniem, jednak gdy już do tego doszło to były to bardzo zdecydowane ruchy. Pierwszym i najważniejszym jak się miało okazać transferem miejscowych działaczy było przechwycenie Wojciecha Kamińskiego, któremu to powierzono zadanie przebudowy zespołu. Jakie były nastepne ruchy?

Odeszli (10): Aaron Johnson, Marc Carter, Stephen Holt, Szymon Łukasiak, Adam Łapeta, Nikola Marković, Tomasz Ochońko, Jure Skifić, Grzegorz Surmacz, Adam Łapeta + trener Emil Rajković, Wiceprezes Grzegorz Ardeli

Pozostali (4): Łukasz Majewski, Mateusz Kostrzewski, Michał Chyliński, Michał Kierlewicz

Doszli (7): Daniel Szymkiewicz (Rosa), Przemysław Żołnierewicz (Asseco), Michał Nowakowski (Anwil), Nemanja Jaramaz (Basketball Lowen Braunschweig, Niemcy), Shawn King (KK Primorska, Słowenia), Mike Scott (KK Split, Chorwacja), Ivan Maras (Aris Saloniki, Grecja).

Bez jeńców na start

Plotki o niższym niż w poprzednim sezonie budżecie, zmiany w sztabie szkoleniowym i strukturach klubu, w końcu relatywnie późne rozpoczęcie budowy składu ostrowskiej Stali, żaden z w/w problemów nie przeszkodził drużynie Wojciecha Kamińskiego wziąć ligę szturmem i ekspresowo wspiąć się na szczyt. Po ośmiu rozegranych kolejkach, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski z bilansem 6-2 plasuje się na trzecim miejscu w Energa Basket Lidze.

 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Rosa Radom 89:70

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:77

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Miasto Szkła Krosno 94:60

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 94:82

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski  76:114

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 101:79

TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:83

 

Kącik ligowego statystyka (średnie):

BM Slam Stal Ostrów WielkoPolski/ przeciwnicy: pkt. -> 90/76, % za 2 -> 60/54, % za 3 -> 36/33, % za 1 -> 72/74, zb. -> 37/31, as. -> 21/15, str. -> 14/16.

Rozgrywający:

Mike Scott (25, USA) - 30 min, 15 pkt.

Nemanja Jaramaz (27, SRB) - 20 min, 11 pkt.

Daniel Szymkiewicz (24, POL) - 18 min, 7 pkt.

Rzucający obrońcy:

Michał Chyliński (32, POL) - 26 min, 14 pkt.

Przemysław Żołnierewicz (23, POL) - 23 min, 9 pkt.

Niscy skrzydłowi:

Łukasz Majewski (36, POL) - 14 min, 3 pkt.

Silni skrzydłowi:

Ivan Maras (32, MNE) - 24 min, 11 pkt.

Michał Nowakowski (30, POL) - 20 min, 8 pkt.

Witalij Kowalenko (34, POL) - 13 min, 7 pkt.

Środkowi:

Shawn King (36, VCT) - 24 min, 12 pkt, 11 zb.

Dominik Grudziński (20, POL) - 1 min.

Rekordy zawodników:

Punkty (23) - Mike Scott

Zbiórki (16) - Shawn King

Asysty (8) - Daniel Szymkiewicz

Straty (4) - Nemanja Jaramaz

Przechwyty (5) - Daniel Szymkiewicz

Celne rzuty za 3 (5) - Michał Chyliński

Eval (35) - Shawn King

+/-  (39) - Michał Chyliński

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.