AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Dominacja Akademików!

news

Po fenomenalnym spotkaniu w koszalińskiej hali AZS Koszalin pokonuje Legię Warszawa 90:67.

Mocne otwarcie Akademików

Pierwsza kwarta to klasyczna walka kosz za kosz i tzw. "badanie" rywala i jego możliwości w dzisiejszym spotkaniu. Koszalinianie od początku pracy Marka Łukomskiego pracowali nad poprawą gry zespołowej i to było widać w pierwszej połowie. Cierpliwie konstruowane akcje najpierw pod kosz do Marko Tejicia a następnie akcenty przeniesione na obwód sprawiły, że gospodarze nie pozwolili na łatwe wejście w spotkanie drużyny z Warszawy (23:22 po ośmiu minutach). Mimo niesamowicie wysokiej skuteczności duetu Karolak-Prewitt (24 punkty do przerwy), Akademicy odpowiadali rozłożeniem ciężaru gry na całą piątkę co dało fantastyczny efekt na koniec pierwszej odsłony i serię punktową 11-2 (34:24).

Druga kwarta to kontynuacja dobrej passy biało-niebieskich, a co najważniejsze gra była nie tylko efektowna ale także efektywna. 27 zdobytych punktów przy tylko 15 straconych "oczkach" sprawiły, że po dwudziestu minutach AZS prowadził 61:39. Do przerwy koszalinianie brylowali nie tylko w celnych rzutach za 3 punkty (7/12, 5/16 Legia), ale także zbiórkach (19 - 12) i asystach (13 - 8).

Nerwy i melisa na ukojenie

Akademicy po przerwie nie zwalniali tempa notując serię 8-2, ustanawiając tym samym najwyższe prowadzenie w tym meczu (69:41). W tym momencie do gry wkroczyli Legioniści, którzy krok po kroku zaczeli odrabiać straty. Wysokie prowadzenie uśpiło naszą drużynę, co w połączeniu z kilkoma spornymi sytuacjami na korzyść drużyny gości sprawiło, że przewaga Akademików stopniała do "zaledwie" 14punktów (69:55).

Nerwy, nerwy i walka w parterze, to wszystko towarzyszyło zarówno zawodnikom z obu stron jak i kibicom zgromadzonym w koszalińskiej hali do końca samego spotkania. Zimny prysznic na koniec trzeciej kwarty dodał wigoru naszym koszykarzom i pomimo bardzo dobrej gry trójki Kowalczyk-Karolak-Prewitt, to Akademicy kontrolowali końcówkę tego spotkania i zasłużenie wygrali całe starcie 90:67.

AZS Koszalin - Legia Warszawa (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)

AZS: Surmacz 18 (11 zb, 6 as.), Tejić 18, Papić 17, Jarecki 14, Brandon 13 (10 zb, 8 as.), Kucharek 8, Bochno 2, Zywert 0

Legia: Prewitt 21 (12 zb.), Karolak 18, Kowalczyk 15, Kołodziej 7, Patiejew, Nowerski, Pinder 2, Soluade 0 (6 as.), Rubinsztejn, Konopatzki, Sadowski, Sączewski 0

 

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.