AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Podgryźć toruńskiego piernika

news

10 stycznia trwa maraton Akademików, którzy pojadą na pierwsze rewanżowe starcie w obecnym sezonie. Rywalem brązowy medalista z sezonu 17/18, Polski Cukier Toruń.

Wysoko, ale nie najwyżej

Jak można było przewidzieć, po połowie sezonu pretendent do medalu, a w ocenie wielu nawet do Mistrzostwa Polski czyli Polski Cukier Toruń, znajduje się w czołówce Energa Basket Ligi. Bilans 11:3 to świetny wynik, jednakże oprócz zwycięstw z renomowanymi "firmami" pokroju Anwilu Włocławek, Stelmetu Enea BC Zielona Góra czy Arki Gdynia, torunianom zdarzały się takie porażki jak z Legią Warszawa czy TBV Startem Lublin.

W trakcie obecnie trwającego sezonu, w Toruniu nie obeszło się bez kilku "zmian". Jedną z nich były kontuzje, które co roku lubią pojawiać się w piernikowym klubie i tym razem także dały o sobie znać. Zarówno Łukasz Wiśniewski jak i Przemysław Karnowski trapieni kontuzjami, musieli odbyć operacje które wyłączyły ich na dłuższe okresy czasu z gry. Zapewne powrót tych zawodników jest oczekiwany, przede wszystkim w perspektywie posezonowych batalii o triumf na krajowej arenie. Jednak jak niechlubną tradycją są kontuzje, tak tradycją stają się także śródsezonowe transfery na pozycjach obwodowych. W tym roku do Torunia trafił Michael Umeh, 35-letni strzelec posługujący się dwoma paszportami (amerykański i nigeryjski), dzięki czemu  w 2017 roku podczas Igrzysk w Rio reprezentował z powodzeniem Nigerię.

Kącik ligowego statystyka (średnie):

Polski Cukier Toruń/przeciwnicy: pkt. -> 88/77, % za 3 -> 53/50, % za 3 -> 42/30, zb. -> 41/34, as. -> 23/18, str. -> 12/12

Rozgrywający:

Rob Lovery (32, USA) - 32 min, 13 pkt, 7.5 as, 43% za 3

Tomasz Śnieg (30, POL) - 22 min, 9.4 pkt, 3.3 as, 3.9 zb

Rzucający obrońcy:

Michael Umeh (35, USA/NGA) - 28 min, 14.7 pkt

Łukasz Wiśniewski (35, POL) - 21 min, 8.3 pkt

Niscy skrzydłowi:

Karol Gruszecki (30, POL) - 31 min, 11.3 pkt, 38% za 3

Bartosz Diduszko (32, POL) - 19 min, 7 pkt

Silni skrzydłowi:

Aaron Cel (32, FRA/POL) - 27 min, 14 pkt, 7.4 zb, 35% za 3

Krzysztof Sulima (30, POL) -  18 min, 7.3 pkt

Aleksander Perka (32, POL) - 7 min, 3 pkt

Środkowi:

Cheikh Mbodj (32, SEN) - 24 min, 12 pkt, 6.8 zb

Przemysław Karnowski (26, POL) - 15 min, 8.7 zb

 

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.