AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Nieudana pogoń

news

AZS Koszalin uległ po dogrywce na własnym parkiecie MKS Dąbrowie Górniczej 85:89. Akademicy zdołali zniwelować stratę 22 punktów i doprowadzić do dodatkowych 5 minut, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość podopiecznych Jacka Winnickiego.

Tragiczny początek

Akademicy rozpoczęli pojedynek z MKS bardzo ospale. Goście w ciągu pierwszych 3 minut rządzili po obu stronach parkietu, zdobywając 14 punktów, nie tracąc przy tym żadnego. Słaba obrona i mierna skuteczność w ataku zakończyła się z celnym rzutem za 3 punkty Bartosza Bochno. AZS zaczął grać zdecydowanie agresywniej szczególnie w obronie co szybko dało efekt w postaci kolejnych błędów podopiecznych Jacka Winnickiego. Ostatecznie po 1 kwarcie było 22:18 dla MKS, a do 15 minuty meczu gospodarze grali z rywalem jak równy z równym (25:27).

Punktujący Melvin

Najwięcej problemów podopieczni Marka Łukomskiego mieli z Clevelandem Melvinem. Amerykanin był nie do zatrzymania zarówno w ataku, jak i obronie. Do przerwy uzbierał 15 punktów i 10 zbiórek, a jego zespół prowadził 44:35. Również na początku trzeciej kwarty niski skrzydłowy MKS dał się we znaki gospodarzom, a w 25. min po jego trójce goście mieli przewagę aż 22 "oczek" (60:38).

Niesamowita pogoń

Mimo starty 22 punktów do gości, podopieczni Marka Łukomskiego nie zamierzali poddać się tego wieczoru bez walki. Jeszcze do końca trzeciej kwarty zdołali odrobić 10 "oczek" i przed ostatnią odsłoną regulaminowego czasu na tablicy wyników widniał wynik 55:67. Czwarta kwarta to dalsza pogoń AZS za drużyną z Dąbrowy Górniczej. AZS zanotował serię 16:0 i w 35. min uzyskał pierwsze prowadzenie w meczu (71:69) po punktach Marko Tejicia. MKS zdołał jeszcze odskoczyć na 5 punktów(73:78), ale w końcówce AZS doprowadził do remisu po 78, a tym samym do 3 dogrywki z rzędu (po Miasto Szkła, King).

Dogrywka dla MKS

Dogrywkę lepiej rozpoczął MKS (83:80), ale po trójce Brandona Akademicy ponownie wyszli na prowadzenie 85:84. Później jednak więcej sił i skuteczności było po stronie gości. Katem AZS okazał się Mathieu Wojciechowski (8 z 11 pkt dla MKS w dogr.), który trafił ważny rzut zza łuku 3 punktów, a wygraną przypieczętował z wolnych.

 

 

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.