AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Torey Thomas wzmacnia AZS

news

Wicemistrz Polski z roku 2011 i 2016 oraz MVP sezonu zasadniczego 2010/2011 - Torey Thomas podpisał kontrakt z koszalińską drużyną!

Amerykański rozgrywający w przeszłości występował w barwach PGE Turowa Zgorzelec oraz Rosy Radom. W obu klubach był czołową postacią, zdobywając dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. W PGE Turowie w 41 rozegranych spotkaniach notował średnio 14,4 pkt. oraz 5,7 asysty na mecz. Niewiele gorzej radził sobie reprezentując barwy Rosy gdzie podczas 43 spotkań sezonu 2015/2016 zdobywał średnio 12 pkt. i 4,5 asysty na mecz, a przeciwko Asseco Gdynia zdobył rekordowe 31 oczek.

Thomas od czasu gry w Radomiu reprezentował barwy MZT Skopje, występując w rozgrywkach EuroCup (13.0 pkt, 4,3 zb., 4,0 as w Fiba EuroCup), oraz zdobywając ze swoją drużyną Superpuchar Macedonii. Następnie przeniósł się na Cypr by grać dla AEK Larnaki (10,2 pkt., 5,6 zb., 4,5 as.) zdobywając Superpuchar i Puchar Cypru. Ostatni sezon nowy nabytek AZS spędził we francuskiej drugiej lidze w drużynie ADA Blois (8,7 pkt., 3,2 zb., 4,3 as.), natomiast obecny sezon rozpoczął w Tunezji reprezentując Etoile Sportive Rades.

Bardzo się cieszę, że po tak długim okresie poszukiwań rozgrywającego, udało nam się przekonać do gry w Koszalinie zawodnika bardzo wysokiej klasy jakim jest Torey Thomas. Wierzę, że jego umiejętności pomogą nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw w dalszej części sezonu. Na pewno będzie on dużym wzmocnieniem naszego zespołu i uzupełni braki, które do tej pory pojawiały się w naszym rozegraniu - powiedział o nowym zawodniku AZS trener Marek Łukomski.

Nasze poszukiwania zawodnika na pozycję rozgrywającego trwały bardzo długo, jednak zależało nam aby gracz, który wzmocni AZS zrobił różnicę w jego grze. Torey Thomas jest takim zawodnikiem i mimo wielu innych ofert dziś rano podpisałem z nim umowę. Wszyscy pamiętamy jego wyczyny w barwach PGE Turowa oraz Rosy Radom i wierzymy, że również w naszej drużynie będzie zawodnikiem, którego oczekiwaliśmy - dodał Prezes AZS. Leszek Doliński.

Torey Thomas z bardzo ważnych powodów osobistych pojawi się w Koszalinie dopiero 17.01.2019, a jego pierwszym meczem w biało-niebieskich barwach będzie pojedynek ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 21.01.2019.

foto: Tomasz Fijałkowski, SportoweFakty

 

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.