AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Porażka w Stargardzie

news

Akademicy nie podołali zadaniu i przegrali w Stargardzie z miejscową Spójnią 73:76.

Mecz w Stargardzie miał być tym spotkaniem, w którym to Akademicy przełamią złą passę i odniosą bardzo ważne zwycięstwo. Jednak jak pokazała już pierwsza kwarta, ów scenariusz będzie bardzo ciężki do realizacji.

Pomimo odejścia Anthony'ego Hickey i kontuzji Piotra Pamuły, Spójnia grała bardzo prostą ale skuteczną koszykówkę, co przełożyło się na korzystny wynik już w pierwszej kwarcie. Akademicy nie radzili sobie z grą rywali na zasłonach, przez co podkoszowi Spójni a także obwodowi ścinający pod kosz mieli wolną drogę do kosza. Pierwsza odsłona bezsprzecznie należała do gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 26:15.

Po serii ciosów wyprowadzonych przez zespół stargardzian, AZS w drugiej odsłonie zdecydowanie otrząsnął się i wrócił do gry. Odpowiedzialność za wynik Akademików wzięła na siebie trójka Thomas-Brandon-Surmacz, która to zdobyła w tej kwarcie 17 z 21 punktów całego zespołu. Do przerwy AZS przegrywał różnicą pięciu punktów (41:36), a wynik ustalił Alan Czujkowski dwoma celnymi rzutami z linii rzutów osobistych.

Druga połowa to dalszy festiwal dobrej gry AZeteSiaków, którzy w ciągu ponad dwóch minut zaaplikowali rywalom serię punktową 12:4 (45:47). Serię ropoczął Marek Zywert akcją 3+1, a dzieła zniszczenia w tym fragmencie spotkania dokończył Grzegorz Surmacz, który to zdobył kolejne osiem punktów dla AZS. Od tego momentu gra do samego końca spotkania, toczyła się w formacie "kosz za kosz". 

Ostatnia i zarazem decydująca kwarta spotkania zakończyła się niskim wynikiem (14:10), dlatego każdy rzut był niemalże na wagę złota. O porażce Akademików zadecydowały dwie kwestie. Po pierwsze w decydującym fragmencie meczu (2:20 - 0:26), koszalinianie nie trafili pięciu kolejnych rzutów z gry (0/4 za 3, 0/1 za 2). Po drugie w ostatniej akcji Spójni, Roderick Camphor został sfaulowany przy rzucie za trzy punkty, co przy 100% skuteczności Amerykanina zadecydowało o porażce Akademików. 

Spójnia Stargard - AZS Koszalin 76:73 (26:15, 15:21, 21:27, 14:10)

Spójnia: Camphor 24 (7 str.), Giga 11 (10 zb.), Dymała 11 (5 zb, 4 as.), Richards 7, Pabian, Bręk, Fraś 6, Wilczek 5, Raczyński 0

AZS: Surmacz 18 (7 zb.), Thomas 16, Brandon 14 (8zb, 7 as, 4 str.), Tejić 12, Zywert, Bochno 4, Jarecki 3, Czujkowski 2, Walters, Papić 0

 

Udostępnij

Social Media

#NigdyNieZginie 💙

29 czerwca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.