AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Bez presji we Włocławku

news

Kolejnym rywalem akademików jest aktutalny Mistrz Polski z Włocławka. Czy Koszalinianie postawią ciężkie warunki drużynie Anwilu?

Gra o lidera

Jak można było zakładać przed sezonem, aktualny Mistrz Polski i w tegorocznych rozgrywkach będzie jedną z rozdających karty w Energa Basket Lidze. Aktualny bilans 16 zwycięstw i 4 porażek sprawia, iż włocławianie zajmują czwarte miejsce w tabeli EBL, z minimalną stratą do pierwszej Arki Gdynia. Sprawa rozstawienia przed fazą Play-Off nadal jest otwarta dla całej wielkiej czwórki, dlatego każde spotkanie będzie na wagę złota.

1. Arka Gdynia 18-3

2. Stelmet Enea Bc Zielona Góra 18-4

3. Polski Cukier Toruń 17-4

4. Anwil Włocławek 16-4

Anwil przed sezonem

Fenomenalna faza play-off w wykonaniu ekipy Igora Milicicia i w konsekwencji tego zdobycie upragnionego we Włocławku Mistrza Polski, nie uchroniła klubu z Kujaw od zmian przed kolejnym sezonem a wręcz odwrotnie, doszło do kadrowej rewolucji. Jedni gracze odeszli z własnej woli, z innych klub zrezygnował w pełni świadomie. 

Odeszli (8): Ivan Almeida, Jaylin Airington, Ante Delas, Mario Ihring, Michał Nowakowski, Jakub Wojciechowski, Paweł Leończyk, Quinton Hosley

Pozostali (5): Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Josib Sobin, Rafał Komenda, Szymon Szewczyk + Igor Milicić

Przybyli (8): Chase Simon, Nikola Marković, Igor Wadowski, Walerij Lichodiej, Michał Michalak, Mateusz Kostrzewski, Jakub Parzeński, Vladimir Mihailović

Jak się okazało, nie był to koniec ruchów transferowych, ponieważ od rozpoczecia sezonu doszło do aż czterach zmian we włocławkim zespole. W poszukiwaniu minut Mateusz Kostrzewski zamienił Włocławek na Ostrów Wielkopolski, Jakub Parzeński odszedł do Radomia, a Nikola Marković i Vladimir Michailović po rozwiązaniu z nimi kontraktów, znależli zatrudnienie odpowiednio w Rumunii i Rosji. Oczywiście ruchy z klubu wiązały się przede wszystkim z transferami przychodzącymi, a tych także było kilka. W czasie trwania rozgrywek do drużyny dolączył znany z występów w Dąbrowie Górniczej Aaron Broussard, a po wyleczeniu kontuzji do Anwilu doszli także Reprezentant Polski Aleksander Czyż i współtwórca mistrzowskiego zespołu z roku poprzedniego, Ivan Almeida.

"Rottweilery" w lutym i marcu

Anwil w w/w okresie rozegrał trzy spotkania w Energa Basket Lidze, a także jedno w Pucharze Polski. W lidze trzy mecze to trzy zwycięstwa, odpowiednio z Treflem Sopot (97:85), Spójnią Stargard (91:75) i Kingiem Szczecin (110:97). Z kolei występ w Suzuki Pucharze Polski okazał się fiaskiem, ponieważ mający chrapkę na końcowe zwycięstwo Anwil, poległ już w ćwierćfinale z Arką Gdynia (80:84).

 

Kącik małego statystyka (średnie):

Anwil Włocławek/ przeciwnicy: pkt.. -> 90.8/83, % za 2 -> 58/52, % za 3 -> 37/35.4, % za 1 -> 74/74, zb. -> 28/22.4, as. -> 22.6/20, str. -> 14.8/14

Rozgrywający:

Aaron Broussard (29, USA) - 21 min, 8.6 pkt, 3.6 as.

Kamil Łączyński (30, POL) - 25 min 5.5 pkt, 7 as.

Igor Wadowski (23, POL) - 8 min, 2.5 pkt.

Rzucający obrońcy:

Chase Simon (30, USA) - 24 min, 13 pkt, 40% za 3

Michał Michalak (26, POL) - 24 min, 12.7 pkt.

Niscy skrzydłowi:

Ivan Almeida (30, PRT) - 24 min, 15 pkt, 63% za 3, 91% za 1, 6.3 as.

Jarosław Zyskowski (27, POL) - 24 min, 12 pkt, 41% za 3

Silni skrzydłowi:

Walerij Lichodiej (33, RUS) - 24 min, 11.8 pkt, 44% za 3

Aleksander Czyż (29, POL) - 12 min, 2 pkt.

Środkowi:

Josip Sobin (30, CRO) - 21 min, 8.4 pkt, 5.3 zb.

Szymon Szewczyk (37, POL) - 15 min, 6.9 pkt, 36.6% za 3

Rekordy zawodników / zespołu:

Punkty (27) - Ivan Almeida / 122

Zbiórki (13) - Nikola Marković (poza zespołem) / 53

Asysty (13) - Kamil Łączyński / 29

Straty (6) - Kamil Łączyński / 20

Bloki (3) - Mateusz Kostrzewski (poza zespołem) / 5

Przechwyty (5) - Chase Simon / 15

Celne rzuty za 3 (6) - Jarosław Zyskowski / 16

Eval (31) - Ivan Almeida / 150

+/-  (30) - Jarosław Zyskowski / 155

Udostępnij

Social Media

Rozgrywki 2018/2019 były dla naszej Biało-Niebieskiej ⚪🔵 społeczności #AZSKosz niezwykle ciężkie pod wieloma względami. Pomimo wielu przeciwności utrzymaliśmy się w @plk_pl .
Zaczęliśmy już odliczać dni do początku następnego sezonu i zrobimy wszystko, by tych przysłowiowych wzlotów było więcej niż upadków. Dziękujemy za wsparcie 👏, jakie nam dawaliście❗ Do zobaczenia za kilka miesięcy 🙌🏻
#plkpl

04 maja, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.