• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Porażka w Krośnie

news

Akademicy nie sprostali wyzwaniu i po emocjonującym spotkaniu przegrali z Miastem Szkła Krosno 86:93.

Spotkanie pomiędzy Miastem Szkła a Akademikami od początku było starciem o dużym ciężarze gatunkowym, ponieważ oba zespoły wiedziały o co grają. W przypadku zwycięstwa Miasto Szkła mogło przedłużyć swoje szanse na pozostanie w Energa Basket Lidze, a gdyby wygrali koszalinianie to AZS miałby już zapewnione pozostanie w koszykarskiej ekstraklasie.

Niedzielne starcie praktycznie przez całe spotkanie wyglądało tak samo, gdzie królowała gra kosz za kosz. Gdy jedna drużyna wychodziła na 6-8 punktowe prowadzenie, w ciągu kolejnych dwóch minut wynik ponownie oscylował w okolicy remisu. W pierwszej połowie, która zakończyła się remisem po 43, po stronie gospodarzy brylowała para Hinds (20 pkt.) - Alexis (8 pkt, 12 zb.), z którymi koszalinianie mieli ogromne problemy. Pośród podopiecznych Marka Łukomskiego najlepiej wyglądał Qyntel Woods i Alan Czujkowski, którzy do połowy zdobyli 19 "oczek".

Druga połowa to w dalszym ciągu koszykarska sinusoida i notoryczne zmiany prowadzenia. O wszystkim zadecydowała końcówka spotkania, w której to drużyna Miasta Szkła wyszła na 8 punktowe prowadzenie i do końca spotkania utrzymała prowadzenie w meczu. Po tym spotkaniu, walka o utrzymanie w Energa Basket Lidze staje na tzw. "ostrzu noża" i pojedyncze zwycięstwo gdy do końca sezonu pozostały jedynie trzy kolejki, może zadecydować o spadku lub pozostaniu w lidze któregoś z poniższych zespołów.

13. AZS Koszalin 7 - 20

14. Spójnia Stargard 7 - 20

15. Miasto Szkła Krosno 6 - 21

16. Trefl Sopot 6 - 21

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 93:86 (19:16, 24:27, 25:23, 25:20)

Miasto Szkła: Hinds 29 (7 as.), Loveridge 19, Alexis 16 (15 zb.), Krefft, Oczkowicz 10, Grochowski 6, Put 3, Szczypiński 0

AZS: Woods 20, Brandon 15, Czujkowski 14, Jarecki 12, Surmacz  11 (9 zb.), Fraser, Tejić 6, Thomas 2 (8 as.), Bochno 0