AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Akademicy górą!

news

Po emocjonującym spotkaniu w Koszalinie, Akademicy pokonali King Szczecin 88:71!

Otwarcie dla Wilków

Obie drużyny podchodziły do tego meczu w zupełnie odmiennych nastrojach. King Szczecin przyjechał do Koszalina opromieniony sensacyjnym zwycięstwem nad aktualnym liderem Energa Basket Ligi z Gdyni, z kolei koszalinianie mieli za sobą nie tylko przegrane bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania, ale także kilkunastogodziną podróż z Krosna. Ów "zastój" był widoczny w szeregach Akademików, którzy do połowy drugiej kwarty grali bardzo wolno i przewidywalnie, co przełożyło się na dużą ilość strat i w konsekwencji tego 10-punktową stratę do rywali (22:32).

Choć wynik do przerwy uległ nieznacznej poprawie (35:41), to gra AZS już zdecydowanie tak, ponieważ koszalinianie wzmocnili nie tylko grę obronną ale przede wszystkim ograniczyli straty i byli odrobinę skuteczniejsi. Gdy na koniec drugiej kwarty, do końca odsłony pozostawało jedynie sześć sekund, Drew Brandon po świetnym rajdzie zdobył dwa punkty i ustalił wynik do przerwy (35:41).

Skuteczna pogoń i zwycięstwo AZS

Powiew świeżości po stronie biało-niebieskich w pierwszej połowie, zdecydowanie miał swoją kontynuację po przerwie, ponieważ koszalinianie w dalszym ciągu napędzali tempo ataku i co najważniejsze, byli zdecydowanie skuteczniejsi. Pomimo ponownych problemów zdrowotnych w barwach AZS (Bartek Bochno pomimo urazu zagrał w Krośnie, oczekuje na mecz z Treflem/ Torey Thomas gra na własną prośbę), drużyna Marka Łukomskiego ani myślała odpuszczać i w każdej sytuacji walczyła do samego końca. O tym jak koszalinianie zdominowali swojego rywala, niech świadczą fakty w postaci wygranej w drugiej połowie 53:30, sukcesu w walce o zbióki (48:36) i dużo bardziej zespołowej gry (20:13 w asystach). Po pełnym emocji spotkaniu AZS Koszalin pokonał King Szczecin 88:71.

AZS Koszalin - King Szczecin 88:71 (14:22, 21:19, 31:21, 22:9)

AZS: Surmacz 20, Tejić 19, Fraser 13 (10 zb.), Thomas 9 (12 as, 5 zb.),  Brandon 9 (8 zb.), Jarecki 9, Woods 6, Czujkowski 3

King: Watts 11, Jogela 10 (8 zb.), Sajus 9, Bartosz, Diduszko, Kikowski, Schenk 8, Paliukenas 3, Williams 2

 

 

Udostępnij

Social Media

#NigdyNieZginie 💙

29 czerwca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.