AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Górnicze wyzwanie

news

Trzy mecze w siedem dni, czy koszalinianie podołają wyzwaniu w Dąbrowie Góniczej?

Górnicze rewolucje przed sezonem

Przypadek MKS-u Dąbrowa Górnicza (podobnie jak Rosy Radom) pokazuje, jak ważne są pieniądze w obecnym zawodowym sporcie i jak miejsce w tabeli jest ściśle powiązane z finansowym budżetem. Klub który jeszcze w poprzednim sezonie dysponował bardzo dobrą (jak na warunki polskie) drużyną, z powodu problemów finansowych jeszcze przed tym sezonem był zmuszony do zmian"taktyki" podczas procesu budowy składu na nowe rozgrywki.

Odeszli (10): Aaron Broussard, Paulius Dambrauskas, Witalij Kowalenko, Maciej Kucharek, Aleksandar Mladenović, Jovan Novak, Piotr Pamuła, Jarosław Trojan, Jakub Parzeński, DJ Shelton

Pozostali (3): Michał Gabiński, Bartłomiej Wołoszyn, Radosław Chorab

Doszli (6): Mateusz Zębski (Polfarmex Kutno), Jakub Kobel (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Szymon Łukasiak (BM SLam Stal OStrów Wielkopolski), Ben Richardson (Loyola Chicago), Mathieu Wojciechowski (JL Bourg, Francja), Cleveland Melvin (Hapoel Gilboa Gayl Elyon, Izrael)

Późne rozpoczęcie budowy składu zarówno polskiego jak i zagranicznego, na pewno nie pomogły Jackowi Winnickiemu w przedsezonowych działaniach. Jednakże ów trener cieszący się bardzo dobrą marką na krajowym podwórku, po raz kolejny potwierdził swoje walory. Pomimo odejścia trzech bardzo ważnych zawodników z zespołu (Trey Davis, Bartłomiej Wołoszyn, Szymon Łukasiak), kolejne transfery MKS-u (Adris De Leon, Deng Deng), kunszt trenerski Jacka Winnickiego i ogromne serce do gry dąbrowskich zawodników, MKS jest na najlepszej drodze by zagrać w fazie play-off.

6. MKS Dąbrowa Górnicza 16-13

7. King Szczecin 14-14

8. Legia Warszawa 14-14

Z problemami na powierzchni

Mimo utraty kilku podstawowych zawodników, MKS dzięki ciężkiej pracy zagra w tym roku w fazie play-off, co jest wielkim sukcesem zarówno trenera jak i całego zespołu. W marcu MKS jeszcze nie przegrał (HydroTruck - MKS 65:76, Legia - MKS 75:77, MKS - Miasto Szkła 88:82) a w spotkaniu z Akademikami ów passę będą chcieli na pewno podtrzymać.

 

 

Kącik ligowego statystyka (średnie):

Rozgrywający:

Adris De Leon (35, USA) - 25 min, 13 pkt, 5 as, 37 % za 3

Jakub Kobel (21, POL) - 16 min, 3.7 pkt, 

Radosław Chorab (19, POL) - 2 min, 1 pkt

Rzucający obrońcy:

Ben Richardson (23, USA) - 27 min, 9 pkt, 37 % za 3

Mateusz Zębski (27, POL) - 19 min, 6.5 pkt

Niscy skrzydłowi:

Cleveland Melvin (28, USA) - 31 min, 16.7 pkt, 6.7 zb, 37 % za 3

Silni skrzydłowi:

Mathieu Wojciechowski (27, FRA/POL) - 29 min, 13.7 pkt, 6 zb.

Michał Gabiński (32, POL) - 20 min, 5 pkt, 37 % za 3

Środkowi:

Deng Deng (27, AUS) - 25 min, 10.6 pkt, 7.4 zb.

 

Rekordy zawodników / zespołu:

Punkty (31) - Trey Davis / 105

Zbiórki (15) - Cleveland Melvin - 47

Asysty (12) - Adris De Leon / 21

Straty (7) - Trey Davis / 19

Przechwyty (8) - Ben Richardson / 12

Bloki (5) - Cleveland Melvin / 9

Celne rzuty za 3 (5) - Ben Richardson, Cleveland Melvin / 13

Eval (40) - Trey Davis / 123

+/- (24) - Ben Richardson / 100

Udostępnij

Social Media

#NigdyNieZginie 💙

29 czerwca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.