AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Pewne zwycięstwo Trefla

news

Grająca o życie sopocka drużyna, pewnie wygrała z AZS Koszalin 102:67.

Od samego początku spotkania to Trefl Sopot narzucił swoje zasady gry i to potwierdzało, że w tym meczu to sopocianie walczyli o życie. Koszalinianie jak to często mają w zwyczaju, zaczęli spotkanie bardzo niemrawo co w połączeniu z dobrą dyspozycją gości doprowadziło do stanu 10:3 dla Trefla. Po przerwie spowodowanej awarią zegara, początkowo koszalinianie nawiązali kontakt z rywalami, jednak sopocianie nadal trafiali jak w transie i po dziesięciu minutach prowadzili w Koszalinie 26:16.

Druga kwarta to pełna dominacja podopiecznych trenera Marcina Stefańskiego, którzy za trzy trafiali praktycznie z każdej pozycji i dzięki temu sopocianie osiągneli ponad 20-punktową przewagę (41:19). Po przerwie na żądanie dla trenera Marka Łukomskiego, cały czas trwała gra kosz za kosz, która była przeplatana prostymi stratami obu drużyn. Jednak na koniec kwarty Trefl ponownie zwiększył tempo i przy bardzo dobrej skuteczności, ale i biernej obronie AZS, prowadził do przerwy 61:35.

Druga połowa niczego nie zmieniła i pomimo chwilowego zrywu Akademików, Trefl Sopot nadal kontrolował to spotkanie. Aż dziewięciu zawodników sopockiego Trefla zaliczyło celny rzut z dystansu (19/36 łącznie ) i tym samym Trefl Sopot bez żadnych problemów pokonał Akademików 102:67.

AZS Koszalin - Trefl Sopot (16:26, 19:35, 13:17, 19:24)

AZS: Fraser 13, Woods 12, Thomas, Czujkowski, Bochno 10, Jarecki 8, Brandon 4, Surmacz 0 (kontuzja)

Trefl: Zagorac 18 (6/9 za 3), Greene, Leończyk 13, Kolenda 11, Baker 10, Jeszke, Milovanović, Varanauskas 8, Kulka 7, Flowers , Śmiegielski 3, Pułkotycki 0 

 

Udostępnij

Social Media

#NigdyNieZginie 💙

29 czerwca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.